Auto Zastępcze z Ubezpieczenia OC

Auto z OC sprawcy należy się praktycznie każdemu. Bądź świadomym swoich praw i domagaj się tego co Ci przysługuje.

Auto zastępcze z oc sprawcy wypadku. Jeśli potrzebujesz zadzwoń!


    Sytuacje drogowe chodzą po ludziach. Codziennie na naszych jezdniach zdarzają się wypadki, stłuczki, kolizje. Wszystko dobrze dopóki nas nie dotyczą. Co jednak kiedy staniemy się uczestnikiem podobnego zdarzenia? Zakładamy, że jest to zwykła klasyczna miejska stłuczka, bez obrażeń kierujących. Czeka nas holowanie do zakładu naprawczego i likwidacja szkód. To pewne. Z reguły, jeśli nie jesteśmy sprawcami kolizji, likwidacja tychże odbywa się z polisy OC sprawcy. A czy zdajemy sobie sprawę z faktu, że jeśli uszkodzenie pojazdu jest tak duże, że nie da się nim dalej poruszać lub w wyniku uszkodzeń został zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu można ubiegać się o pojazd zastępczy z polisy OC sprawcy?

    Opcja ta – z której istnienia jeszcze niewielu kierowców zdaje sobie sprawę - nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza w przypadku osób, dla których uszkodzony pojazd jest:

- narzędziem pracy,

- usprawnieniem codziennych obowiązków w domu i poza nim (podwiezienie dzieci do szkoły, przedszkola, żłobka; zrobienie zakupów i dostarczenie ich do domu, załatwienie pilnych spraw w ciągu dnia w odległym miejscu).

    Poszkodowani mogą wystąpić o auto z OC sprawcy. Przy tym standardem staje się, iż poszkodowany otrzymuje pojazd porównywalny do uszkodzonego i o podobnych parametrach. Co istotne, pojazd jest udostępniany na pełny czas naprawy w serwisie!

Aby ubiegać się o wynajem auta z OC sprawcy, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, nie należy spełniać szczególnych warunków. Warto jednak przygotować sobie informacje tj.: dane uszkodzonego pojazdu, datę zdarzenia, nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy, opcjonalnie numer rejestracyjny pojazdu sprawcy. Czasem może być niezbędny numer polisy sprawcy ale ten można uzyskać bez specjalnych formalności. Przydatne może być również spisane oświadczenie sprawcy lub lepiej notatka policji.

Wynajem samochodów zastępczych z OC. Sprawdź!

Uproszczenie formalności wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy (proste do wypełnienia i zrozumiałe dokumenty), bezgotówkowa operacja z pominięciem kaucji tylko przyspieszają tą procedurę.
    W większości przypadków nie trzeba samemu się fatygować. Auto z reguły podstawiane jest w 24 godziny od zdarzenia, a rozbudowana sieć dysponująca szeregiem modeli pojazdów pozwoli dostarczyć je do każdego miejsca w kraju.  I jeszcze jedno... Należy pamiętać, że ubiegając się o wynajem auta z OC sprawcy nie otrzymamy od towarzystwa środków na jego wynajem. Otrzymamy ich zwrot. Ale oferta jest na tyle wygodna i elastyczna, że korzysta z niej – i chwali ją sobie - coraz więcej klientów.

Skorzystaj z naszego doświadczenia. Zadzwoń!
Zapraszamy.