Auto z OC Sprawcy Warszawa

Bezgotówkowy Wynajem Auta z OC Sprawcy Warszawa

             Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy to od niedawna standardowa procedura i prawo należne poszkodowanym w kolizjach drogowych. Do roku 2011 ta opcja była niemal niedostępna dla przeciętnego poszkodowanego gdyż ubezpieczyciele nie godzili się na tego rodzaju zadośćuczynienie. Dopiero decyzją Sądu Najwyższego asekuranci zostali zobligowani do tego rodzaju świadczeń. I nie dotyczy to poszkodowanych dla których rozbity pojazd był podstawą prowadzonej działalności gospodarczej, a wszystkich użytkowników samochodów, dla których wynajem takiego auta teoretycznie nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Z punktu widzenia ubezpieczyciela oczywiście...

Wynajem Auta z OC Sprawcy Bezgotówkowo Warszawa

Samochód z OC za darmo!

 

            Pokutuje tu jeszcze niska świadomość poszkodowanych, że z takowego prawa mogą skorzystać. Nie wszyscy pokrzywdzeni wiedzą, że wynajęcie auta zastępczego obciąża polisę OC sprawcy kolizji i należy się na czas od chwili zgłoszenia zdarzenia do czasu odebrania własnego sprawnego pojazdu z warsztatu. W Warszawie, z uwagi na sporą liczbę towarzystw ubezpieczeniowych i wypożyczalni pojazdów, o auto zastępcze z polisy OC sprawcy jest szczególnie łatwo. Niektóre z nich bezpośrednio współpracują z ubezpieczycielami i są przez nie nawet polecane.

            Przed wynajmem pojazdu zastępczego należy pamiętać jednak o kilku sprawach... Jeśli podejmujemy się sami wystąpić o auto zastępcze z OC sprawcy w Warszawie i nie tylko, dobrze jest wcześniej dowiedzieć się w zakładzie ubezpieczeń o warunki zwrotu kosztów wynajmu takiego pojazdu. W przypadku likwidacji szkody częściowej warto zebrać dowody (dokumentację) aby klarownie przedstawić dokładny przebieg jej naprawienia. Na wynajem auta zastępczego z OC sprawcy raczej nie mogą liczyć właściciele dwóch czy więcej pojazdów. Wypożyczając samochód zastępczy należy kierować się rozsądkiem.

Auto z Polisy OC Warszawa

Nie należy wybierać drogiej wypożyczalni gdyż ubezpieczyciel zwykle zwraca stawki uśrednione i nie zwróci nam stawki wyższej niż powszechnie obowiązująca. Dalej, przy wynajmie auta zastępczego należy wybrać model klasą odpowiadający  naszemu pojazdowi, nigdy wyższy. W przeciwnym razie pojawiające się różnice będziemy musieli opłacić z własnej kieszeni. W przypadku samodzielnego załatwiania formalności, po samochód zastępczy trzeba będzie stawić się osobiście do którejś z wypożyczalni na terenie Warszawy. I wreszcie ostatnia sprawa... Od ubezpieczyciela nie dostaniemy pieniędzy na wynajem pojazdu! Otrzymamy ich zwrot ale dopiero po przedstawieniu odpowiednich faktur.

            Ci, którzy nie chcą przechodzić „biurokratycznego toru przeszkód” mogą wybrać łatwiejszą drogę Pokonanie formalności niezbędnych do wynajęcia auta z OC sprawcy w Warszawie będzie prostsze jeśli całe postępowanie zlecimy stosownej firmie lub wypożyczalni. Firma taka sama wówczas negocjuje w imieniu poszkodowanego z ubezpieczycielem sprawcy kolizji i z ubezpieczycielem się rozlicza. Auto zastępcze z OC sprawcy poszkodowani otrzymują bezgotówkowo, przy minimum zbędnych formalności. W przypadku auta zastępczego z polisy OC w Warszawie mamy spory ich wybór, zarówno marek jak i modeli, z hybrydami włącznie.

            Przy wynajmie auta z OC pomocne będą z pewnością dane sprawcy kolizji i numer jego ważnej (!) polisy. I z tej alternatywy korzysta najwięcej poszkodowanych. Auto zastępcze z OC sprawcy w Warszawie  zwykle jest podstawiane do 24 godzin w wybranym, przez poszkodowanego  punkcie miasta. Wydaje się, że jest to najbardziej bezpieczny i wygodny sposób najmu samochodu aniżeli dokonanie tego na własną rękę. Warto więc tą opcję rozważyć by móc w Warszawie korzystać, szybko i na atrakcyjnych warunkach, z pojazdu zastępczego.   

Wypełnij Formularz zgłoszenia na Stronie Głównej:

  • imię i nazwisko,
  • telefon, mail,
  • województwo i miasto,
  • markę, model i rocznik uszkodzonego auta,
  • datę zdarzenia,
  • zaznacz czy znany jest sprawca zdarzenia !!! 

Zajmujemy się również dochodzeniem odszkodowań za wypadki komunikacyjne. Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej zadzwoń do nas lub napisz mail. Odszkodowania za wypadki drogowe to nasza specjalność.