Wynajem Samochodu Zastępczego we Wrocławiu

Wynajem auta z OC sprawcy Wrocław - Bezgotówkowo! Kolizje i stłuczki drogowe „chodzą po ludziach”. Okazując trochę dobrej woli, chowając niezdrowe emocje, bez względu czy jesteśmy stroną poszkodowaną czy sprawczą, uzgodnienie stanowisk i załatwienie wszelkich niezbędnych formalności z umieszczeniem pojazdu w warsztacie włącznie, tylko przyspieszy postępowanie.

Obojętnie czy wina leży po naszej stronie czy jesteśmy poszkodowani, zarówno pomocą jak i wszelkimi świadczeniami zajmie się ubezpieczyciel. Winny nie poniesie odpowiedzialności materialnej gdyż wszelkie szkody pokryje jego asekurant, a poszkodowany może liczyć na likwidację szkód.

Auto Zastępcze z OC Sprawcy - Wrocław!

Wynajem samochodu z OC bezgotówkowo na czas naprawy!

            Ale to nie wszystko czego strona pokrzywdzona może się spodziewać... Coraz powszechniejszym świadczeniem w ramach ubezpieczenia jest wynajem auta z OC sprawcy. Do roku 2011 z wypożyczeniem auta z OC sprawcy bywało różnie. Często ubezpieczyciele wykręcali się od tej powinności ale po tym czasie sprawy przybrały zgoła inny obrót – na korzyść ubezpieczonych. Decyzją Sądu (z listopada 2011 r.) uznano roszczenia pokrzywdzonych i to, że mają oni prawo do korzystania z auta zastępczego na koszt ubezpieczyciela. Istotne przy tym jest, że nie trzeba wykazywać, iż samochód służył do prowadzenia działalności gospodarczej. Teraz każdy z poszkodowanych ma prawo wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy. Przysługuje ono od chwili zgłoszenia do momentu odebrania własnego wyremontowanego pojazdu z warsztatu. Z wynajmem auta zastępczego z OC sprawcy we Wrocławiu nie ma najmniejszego problemu. Na terenie Wrocławia działa wiele firm świadczących usługi wynajmu pojazdów. Niektóre z nich dysponują własną flotą samochodów zastępczych, a nawet w przypadku PZU, we Wrocławiu można  otrzymać samochody hybrydowe.

Samochód z OC Sprawcy Wrocław

           Dla wyjaśnienia... Samochód z OC sprawcy nie może być wyższej klasy niż samochód poszkodowanego. We Wrocławiu auta z OC sprawcy wynajmują również standardowe wypożyczalnie samochodów. Niestety wiele pomniejszych firm ubezpieczeniowych podpisuje umowy z najtańszymi firmami, co później stanowi przedmiot sporów z poszkodowanymi.

            Załatwienie formalności niezbędnych do wynajęcia we Wrocławiu auta z OC sprawcy nie jest wcale trudne. Więcej, nawet nie trzeba chodzić za tym osobiście. Wystarczy zlecić to firmie, choćby za pośrednictwem naszej strony, by rozpocząć procedurę i móc korzystać z pojazdu zastępczego.

            Jeśli decydujemy się samodzielnie przejść proces wynajmu auta z OC sprawcy wypadku tu należy się małe objaśnienie. Od ubezpieczyciela nie dostaniemy środków na wynajem auta z polisy, a jedynie otrzymamy ich zwrot! I to jest zasadnicza różnica. Zwrot środków nastąpi na podstawie faktur przesłanych do zakładu ubezpieczeń. Dlatego wygodniejszym sposobem zarówno we Wrocławiu jak i innych ośrodkach jest zlecenie całego postępowania stosownej firmie lub wypożyczalni, która samodzielnie rozliczy się w naszym imieniu z ubezpieczycielem. Wymagane będą do tego jedynie dane sprawcy kolizji i numer jego (ważnej!) polisy OC. I z tej drugiej opcji korzysta najwięcej poszkodowanych. Auto zastępcze z OC sprawcy we Wrocławiu może być podstawione do 24 godzin w dowolnym miejscu miasta. W przypadku samodzielnego załatwiania po samochód należy się pofatygować do wypożyczalni osobiście.